Zavřeli ty dveře?
On je vždycky rozdíl mezi vydělat si a přivydělat si. Lidé, kteří si přivydělávají, si jednoduše jen přilepšují, zatímco dělají něco, co je baví nebo jenom doplňují svůj hlavní pracovní poměr nějakou vedlejší, ne až tak výdělečnou činností. Takoví lidé tak činí z nějakého vnitřního uspokojení, protože je to baví apod. Pak je tu ale velká skupina lidí, kteří si chtějí „vydělat“. To se potom dostáváme do úplně jiných rozměrů, protože lidé, co si chtějí vydělat jdou za zisky, a to je také to jediné, co je zajímá.
Vylidněná centra a poloprázdné byty
Spousta lidí totiž masově skupuje byty v centrech měst a pronajímá je právě přes tyto stránky jako Airbnb. Generují tak relativně velké zisky, hlavně pokud jsou byty blízko centra nebo s dobrým spojením do centra. Co se ale děje se samotnými byty? Vylidňují se od stálých nájemců, kteří zkrátka nedokáží vydržet neustále opilé turisty, jak se jim tam šplhají do schodů a nezavírají dveře. Zahraniční turisti jsou problém velký, protože ne vždy narazíte na skoro až osvícené cestovatele, kteří jsou zticha celou dobu. Většinou se jedná o pěkně hlučnou dívčí nebo chlapeckou, ideálně studentskou, partu, která rozhodně nechce na hluku šetřit.
Vyplatí se to takhle pronajímat?
Bezesporu! Pokud si spočítáte, že za jednu noc v takovém bytě dáte například 500 (což je zatraceně málo), tak pokud se Vám tam takhle prostřídá každý měsíc někdo, máte hned jeden krásný nájem s tím, že nemusíte řešit spoustu problémů, které jsou spojeny s nájmem klasickým. A to těch 500 za noc je ještě z levného kraje, klidně si tam můžete nadhodit jen o trochu menší cenu jak v hotelu, například 1500 za noc (pokud je to dobrá lokalita) a máte vyděláno.
Není sice pěkně podporovat masové zkupování bytů, pokud ale máte pár volných bytů v nějakém paneláku blízko centra a nikdo se vám na nájem nechytá, zkuste nějakou takovou platformu pro sdílenou ekonomiku. A máte to.