Hudba je lék pro duši
Hudbu nejspíš posloucháme všichni. Jen si každý vybíráme jiný žánr. Důležité je, aby se nám líbila. Jen v takovém případě má pro nás ozdravný přínos. Je tedy jasné, že hudba nás dokáže ovlivnit možná víc, než si myslíme. Léčení hudbou se nazývá muzikoterapie. Neslouží k léčbě závažných onemocnění, spíše vyladí vaše myšlenkové pochody, dovolí vám relaxovat nebo uvolní vaše napětí. Hudba, ale může být nápomocna i pří řešení problémů se sexualitou.
Některé žánry ji tlumí, jiné naopak povzbudí sexuální přitažlivost. Podle výběru hudby se nám může povést zařadit člověka do určité skupiny. Metal a tvrdší rocková muzika bude nejspíš slušet rebelům a nekonvenčním osobám. Blues a folk poukazuje na svobodomyslnější jedince. Pravidlo to samozřejmě není. Ovlivňuje nás nejen hudba samotná, ale i hudební nástroje. Některé nám mohou být více příjemné, jiné na nás budou působit rušivě. Rozporuplné jsou například housle. Možná je někdo z vás vnímá spíše jako tklivý nástroj, který může vyvolat až smutek. Pokud právě procházíte nějakou krizí, třeba vztahovou a pustíte si tklivý song, uděláte si službu popravdě medvědí. Na jinou osobu mohou veškeré strunné nástroje naopak působit pozitivně. V každém případě z toho vyplývá, že hudbou můžeme být ovlivněni v pozitivním i negativním smyslu. Některé songy nás dokáží rozplakat. Živější hudba nás naopak rozveselí a možná i přiměje k větší aktivitě.
Duchovní hudba naši mysl zklidní a přiměje nás k rozjímání a utřídění myšlenek. Jiná muzika nám na dlouhou dobu utkví v hlavě. Určitě znáte, když si od rána do večera broukáte stále dokola jednu a tu samou písničku. To opět svědčí o vlivu hudby na naši mysl. Hudba také posílí naše smyslové vnímání. Pokud si ještě i zazpíváte, okysličíte vaše plíce. Ať už jste se rozhodli využít muzikoterapie nebo ne, věřte, že poslech hudby vám pomůže vyladit emoce do toho správného akordu.