Úprava vody ke koupání s pomocí přírody
Jestliže si chceme https://wave.rozhlas.cz/prolomit-vlny-metoo-prospeje-i-okoralym-vychodoevropankam-5994408 upravit vodu v bazénu nebo vířivce s minimálním použitím chemických přípravků, pak je jistě nejvhodnějším prostředkem mořská sůl. Tento přírodní produkt je vhodný k úpravě vody pomocí salinizačních jednotek, ve kterých probíhá elektrolýza slaného roztoku. Regenerační sůl Techneco, která slouží k úpravě vody ke koupání a wellness, nesmí obsahovat jodidy.
- Ty by se mohly během elektrolytického procesu rozkládat a vodu prakticky znehodnotit.
- Výsledkem by totiž byla neesteticky vyhlížející hnědá voda.
- Do takto zbarvené koupele by se asi nikomu příliš nechtělo.
Mořská sůl tedy prochází mnoha různými úpravami, které zajistí její stoprocentní kvalitu a také vyloučí přítomnost nežádoucích látek.
- Možnosti využít mořskou sůl k úpravě bazénové vody se ale nemusejí vzdávat ani majitelé bazénů bez salinizačních jednotek.
- Sůl se prostě jen do vody přidá.
- V tomto případě je ale nutné zároveň používat i standardní přípravky bazénové chemie, které dokončí úpravu bazénové vody na ideální hodnoty.
Slaná koupel prospěje pokožce
Mořská sůl má na naši pokožku velice pozitivní účinky. Pokud trpíte některým nepříjemným kožním problémem, pak je žádoucí si v koupeli koncentraci soli navýšit.
- Což znamená přibližně tři kilogramy na tisíc litrů bazénové vody.
Jestliže je pro vás ideální použít ještě koncentrovanější roztok a přiblížit se spíše vodě mořské, pak je lépe použít pro tento účel vanu. Silně koncentrované roztoky (30 kg i více na tisíc litrů vody) využívají pacienti s vyšší citlivostí pokožky anebo s chronickými kožními onemocněními. Tyto koupele blahodárně působí například na zmírnění příznaků lupénky či ekzému.
- Vana se v tomto případě doporučuje především proto, že sůl by mohla poškodit některé části bazénové technologie.
- Jedná se zejména o ty, které jsou vyrobeny ze železa.